David Bowie, kanserinin ölümünden üç ay önce öldüğünü öğrendi.

Müzik simgesi David Bowie, karaciğer kanserinin ölmeden üç ay önce terminal olduğunu öğrendi.

Blackstar Johan Renck’in müzik videosunun yönetmeni, şarkıcının hayatının son yıllarına bakan yaklaşmakta olan belgesel David Bowie: Son Beş Yıl’da, hastalığının tedavi edilemeyeceğini öğrenen yıldız hakkında açıldı. Çifti, Life on Mars şarkıcısı trajik haberi aldığı sırada David’in son müzik videosunun ne olacağını filme alıyordu. “Çekim yaptığımız hafta, bittiğini öğrendiğinde” dedi Johan. “Tedaviye son vereceğiz, ya da her neyse, hastalığının kazandığını.” Müzik videosundan bahsetmeye devam etti ve David’in gözleri üzerinde bandaj koyma kararının hastalığı ile ilgisi olmadığını iddia etti; “çünkü onun görüntüsünden hoşlandım” dedi.

Rock yıldızı öldüğünde, yapımcısı ve yakın arkadaşı Tony Visconti, Facebook’ta yazdığı son albümünden de söz etti: “Ölümü, bir eser olan hayatından farklı değil; Blackstar’ı bizim için yaptı, Onun ayrılık hediyesi … Olağanüstü bir adamdı, sevgi dolu ve hayat dolu … Her zaman bizimle birlikte olacak.Şimdilik ağlamak uygun. ”

David-b

David 69 yaşında vefat etti

7 Ocak’ta BBC Two’de akşam 9’da yayınlanan belgesel, David’in şöhret hakkında konuştuğu ilk mülakatlar da dahil olmak üzere, daha önce görülmemiş olan görüntülerin yerini alacak. Röportajda, neden hep ünlü olması gerektiğini açıklıyor. “Bir yıldız olmaktan öte bir şey” dedi. “Hayatım boyunca sadece bir rock ‘n’ roll yıldızı olmakla yetinmiyorum. Şu an biri olmak için uğraşıyorum, çünkü şu an özel bir sebeple ihtiyacım var, böylece kurtulup başka şeyler yapabiliyorum. Gerçekten de, üretken olmak istediğim. “

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir