Google’ın yöneticisi de Nepal depreminde yaşamını yitirdi

Google’ın yöneticisi de Nepal depreminde yaşamını yitirdi
Google’ın yöneticisi de Nepal depreminde yaşamını yitirdi
26/04/2015 12:41 A+ A-
Nepal’deki depremde Everest’ı tırmanan 17 dağcı da hayatını kaybetti. Google X’in Başkanı Dan Fredinburg da bulunuyor. Fredinburg, Everest’e tırmanmak için günlerdir Nepal’de eğitim görüyordu. Depremin etkisiyle kurdukları kamp yeri çığın altında kaldı.
Facebook’ta Paylaş
inPaylaşın
13

RADİKAL – Nepal’da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde tüm Himalayalar bölgesi etkilendi. Deprem dağcıları ve onlara yol gösteren rehberleri ise Everest yolunda yakaladı. Nepalli yetkililer Everest’te 17 dağcı ve rehberin hayatını kaybettiğini belirtiyor. Hayatını kaybedenler arasında Google X Başkanı Dan Fredinburg da bulunuyor.
Everest’teki dağcıların arasında yaşamını yitirenler arasında “Google X”in yöneticisi 33 yaşındaki Dan Fredinburg da bulunuyor. Arama motoru Google’ın çok gizli araştırma laboratuvarı olarak bilinen “Google X”in başkanlığını yapan Dan Fredinburg 31 Mart’tan bu yana Nepal’de bulunuyordu.
ÇIĞ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ
Everest’e çıkmak için günlerdir Nepal’de eğitim gören Fredinburg ve ekibi depremin ilk etkisini atlattılar. Ancak daha sonra kamp kurdukları bölgede depremin etkisiyle meydana gelen çığ sonucu yaşamlarını yitirdi.
Fredinburg, Instagram hesabından son olarak bu fotoğrafı paylaşmıştı:

Google X Başkanı Dan Fredinburg’un kızkardeşi Megan Fredinburg sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ağabeyinin kafasından aldığı yara sonucu yaşamını yitirdiğini söyledi.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir