İlişkilerde Sohbetin Önemi

İlişkilerde Sohbetin Önemi

İlişkilerde Sohbetin Önemi

ilişkilerde Sohbetin Önemi hakkında sizleri bilgilendireceğiz bu hafta. Bildiğiniz üzere İlişkilerde partnerlerin büyük eksiklerinden biri karşılıklı konuşup kendilerini ifade edememelerinden kaynaklanmaktadır. Çiftlerin sürekli bir birlerine kullandıkları en çok kelimelerden bir-tanesi Sen beni dinlemiyorsun veya sen beni anlamıyorsun gibi kurulan cümlelerden oluşmaktadır.

Peki partnerinizle nasıl verimli bir sohbet ortamı yaratabilirsiniz bunu hiç düşündünüz mü? veya siz sohbet etmek isterken sevgilinize nasıl davranıyorsunuz ki, sevgiliniz sizi dinlemek istemiyor?

İlişkilerde-Sohbetin-Önemi-300x123

Bunların hepsi cevaplanması gereken veya bir türlü cevaplanamayan sorulardır değimli. Aslında cevaplanması o kadarda zor sorular değil. Öncelikle sevgilinle sohbet etmek isterken sizlere vereceğimiz önerileri dikkate alırsanız erkek arkadaşınız ile vaya kız arkadaşınız ile iletişim kurmak dahada kolay olacak.

ilişkilerde Sohbet Etmenin Kolay Yolları

  1. Öncelikle karşınızdakini dinlemeyi bilmelisiniz ki karşıda-kide sizi dinleyebildin.
  2. Herzaman partnerinize karşı sabırlı olamaya çalışmalısınız, agresif tavırlardan vaz geçip yapılan hatalara karşı tatlı dille çözümler aramalısınız.
  3. Partnerinize verdiğiniz cezaların makul ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin günlerce konuşmama kararları almak gibi bayat numaraları lütfen uygulamayın.
  4. Karşınızdaki kişiye güvenmesini öğrenmelisiniz ve gereksiz kıskançlık krizlerine girmemelisiniz.
  5. Size yapılmasını istemediğiniz davranışları sevgilinize de, yapmamalısınız ve sürekli empati yaparak karşınızdakinin duygularını anlamaya çalışın.
  6. Özür dilemekten kaçınmayın ve gerginliğin ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapmaya çalışın.
  7. Gereksiz inatlaşmalardan kaçının ve ilk adımı atmaktan hiç bir zaman korkmayın. İlk adımı atıyor olmanız sizi yenik durumu düşürmez bunu hiç bir zaman unutmayın.

Sevgilinle aranızda kuracağının ilişki çok önemli mümkün mertebe sabırlı ve anlayışlı yaklaşmalısınız. Sakinlikle karşınızdaki konuşmanın bitmesini beklemeli ve partnerinizden ne istediğinizi keskin ve net bir şekilde, yumuşak bir ses tonu kullanarak istemelisiniz. Kendinizi ifade ederken her zaman nazik ve kibar olmaya çalışın ve bütün inceliğiniz kullanarak kararlılığınızı göstermeye çalışın.

Kendinize Ait Duvarlarınız Olsun

İlişkilerinizde mutlaka kendinize ait bazı çizgileriniz ve kurallar listeniz olsun, bu kurallar listesini hiç kimsenin bozmasına müsaade etmeyin ve geri adım atmayın.

Sevgili okurlarımız, evlilik veya birlikte yaşama, tamamen bir alış veriş işidir, bu duygu alış verişinde, kesinlikle, kendinizden ödün vermeyin. Bu şu demek değildir, hep benim dediğim olacak, bu anlamda anlamayınız. Sadece, bir adım gördüğünüzde iki adım atın ki, partneriniz size güvendin, ha siz bir konuda bir adım attınız, karşı-tarafı izleyin, bir başka konuda geri adımı sizden bekliyorsa orada çizginizi belirleyin.

Mutlu kalın…

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir