Mirc Nedir

Mirc Nedir ?

Mırc, Sohbet siteleri,arkadaşlarık siteleri,evlendirme siteleri gibi sitelerde kullanılmaya başladıktan sonra insanların farklı insanlarla tanışma isteği arttıkça sohbeti kolaylaştırmak için bilgisayar üzerinden web sitelerine girmeden sadece bir program aracılığıyla siteye girmek amaçlı oluşturulmuş istemci programı olarak tasarlanmış ve IRC sunucularına bağlanmayı sağlayan bir programdır.

Mirc ‘i Kim Buldu ?

Mırc programını ilk tasasrlayan ve ortaya çıkaran Khaled Mardam-Bey’dir. Mırc in açılımı ise (M)ardam Khaled Bey (I)nternet (R)elay (C)hattır.Komutlarla uğraşmadan menüler yardımı ile daha kolay bir sohbet imkanı sağlamıştır

Mırc’in Çalışma sistemi nasıldır ?

Sohbet sunucularına girmek için Mırc Scriptin içine kodlar eklenerek var olan komutların kullanımını kolaylaştırarak sohbet kullanıcılarına sunulmuştur.Mırc programını hemen hemen tüm sohbet siteleri kullanmaktadır.Mırc script Coder leri;mıRc in kodlarını değiştirerek kendi sitelerine özgü yeni tasarımlar ortaya çıkararak yeni görünümlü hatta daha fazla opsiyon ekleyerek kullanıcılara hitap etmeyi başarmışlardır.

Bizlerde www.sohbetful.com  ekibi olarak misafirlerimize daha kolay ve daha profesyonel sohbet imkanı sağlamak amaçlı TrKelebek V.1  ,  TRkelebek V.2  ve Sirinsohbet Mirc Scriptlerini tasarladık.

 

TRKELEBEK V.1 mirc Script Özellikleri Nelerdir ?

Öncelikle girmiş olduğunuz sunucumuzun global kanalları açılacaktır.

En aşağıda bulunan yazı yazma kısmında sizler için oluşturulmuş renkli yazı seçenekleri sizlere daha eğlenceli sohbet imkanı sağlayacaktır.Aynı zamanda ruh halinizi yansıtan ikonlarda yer almaktadır.Bunlarla birlikte size ait küfür korumaları,konuşmak istemediğiniz zamanlar için özel açma/kapama seçeneği.Eğer Sunucu içerisinde yetkili iseniz yetki çerçeveniz içerisinde kullanabileceğiniz size özel komutlar listeside bulunmaktadır.

Örnek olarak: Kişileri kanaldan atma,kişilere uyarı verme,kanaldan banlama,kişilere geçici yetki verme ve yetkiyi alma gibi bir çok komutu rahatlıkla tek tuş ile kullanabilirsiniz.

İnsanlar arasındaki iletişimi daha kolay hale getirmek için yapılmış olan SOHBETFUL  MIRC programını sizlere daha zevkli ve hızlı sohbet imkanı sunabilmek amacıyla geliştirdik.Trkelebek sohbet V.1 MIRC Scriptimizi indirik daha kolay,hızlı ve zevkli sohbet edebilmek için http://sohbetful.com  adresimizi ziyaret ediniz.
sohbetful.com ekibi olarak Hoş Sohbetler Dileriz…

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir