Nasıl Yerli Kabileler Fosil Yakıt Sanayi-ve Mücadele Kazanan musunuz

Nasıl Yerli Kabileler Fosil Yakıt Sanayi-ve Mücadele Kazanan musunuz
“Ben bir kirlilik dayalı ekonominin 100 yıllık bir eğilim, bir defada bir zafer tersine umuyoruz.”

28169410446_569bd1e596_z

Orada bir yağ trenin raydan çıkması için iyi bir yer gibi bir şey, ama 16 petrol arabalar raydan ve yüz hatta birkaç ayak her iki yönde tutuştu olsaydı Mosier, Oregon dışında bu yılki 3 Haziran dökülme, daha kötü olabilirdi. raydan çıkma yaralanan olmadı sonuçlandı, sadece yeterince uzak yakın bir okul ve mobil ev parkı da dahil olmak üzere nüfuslu alanlar, oldu, ve nehre dökülen yağ miktarı sınırlı oldu. o parça aşağı başka mil-ve-bir-buçuk olmuş olsaydı, hasarlı vagonlar bahar Chinook somon çalıştırmak zirve sırasında Columbia nehre doğrudan yuvarlandı olurdu.

“Doğru Columbia Nehri boyunca bu raydan olduğunu … bir hatırlatma petrol trenler balıkçılık ve geçim Quinault Hint Milleti üyeleri için ve Grays Harbor, komşularımızı tehdit eden su yollarına bir petrol sızıntısı her zaman mevcut risk demek” Quinault Vice Başkan Tyson Johnston söyledi.

Washington eyaletinde Anacortes, Grays Harbor ve Vancouver için planlanan büyük petrol tren bağlantı noktaları vardır. Henüz ilki değil, ama onlar şimdiye kadar inşa olsun yoksa, kendi toplumlarını sürdürmek için sağlıklı somon gerek yerli kabileleri yanlış gidebileceğini ne bir önizlemesini var.

Kuzeybatı en önemli su yolları boyunca yaşayan topluluklar ve balık durma noktasına bu önerileri getirmek için çalışıyoruz. “Grays Harbor Önerilen ham petrol terminalleri bizim her zamanki ve alışık yerlerde balık bizim antlaşma hakları için bir tehdit,” Johnston dedi. “Bizim güvenlik, yaşam biçimi ve ekonomik geleceği hattı üzerinde.”

Mosier raydan 96 araba tren Bakken petrol alanlarından Tacoma gidiyordu. West Coast Bakken petrol tren trafiği ABD Enerji Enformasyon İdaresi göre, 2015 başında yaklaşık 200.000 varil günde 2012 yılında hemen hemen hiçbir şey çivili.

Bakken alanlarındaki üretim onun geç-2014 tepe kapalı iken terminal geliştiriciler Bakken bölgesinden ve Alberta, Kanada katranlı kumlar pompalanan yağın uzun vadeli beklentileri üzerinde bahis. Anacortes, Grays Harbor ve Vancouver için önerilen tesisler hiç tam kapasiteyle çalışması durumunda, demiryolu ile ham petrol 2014 zirve kovada bir damla gibi görünecek:

Grays Harbor, Westway Terminali önerdiği genişleme gemiye trenler ham petrol taşımak için şirketin noktasını kıyafeti olacaktır. ham petrol terminali limana haftada yaklaşık beş trenler getirebiliyor.
Vancouver, önerilen Tesoro-Savage petrol terminali Kuzey Amerika’daki en büyük demiryolu-to-geminin kargo tesisi olacaktır. Bu haftada bir 36 yüklü trenler getirmek, ya da petrol yaklaşık 360.000 varil olacaktır.
Anacortes, Shell Rafinerisi zaten kolları haftalık altı daha fazla petrol trenler kolaylaştırmak amacıyla bir demiryolu döngü ve ek boşaltma ekipmanı dışarı inşa etmeyi hedefliyor.
Anlamlı, hafta Mosier raydan çıkması önce, Washington kıyı Kuzeybatı köşesinde Lummi Milleti kabilesinin kıyıları için önerilen büyük kömür ihracat terminali karşı uzun yıllar süren savaşı kazandı.

Ağ Geçidi Pasifik Terminali (GPT), deniz nakliye şirketi SSA Marine projesi, yıllık kömür 48 milyon metrik ton işlemek için yeterli büyüklükte bir yerde Kuzey Amerika’daki en büyük kömür ihracat tesisi, olurdu. Bu Lummis nesiller tarafından avlanır sulara uzanan 3000 metrelik iskele inşa etmek için, Toz Havzası kömür sektöründe iki büyük oyuncular, Peabody Energy ve Cloud Peak Enerji desteğini vardı.

kömür yakan GPT karbon kirliliğinin yılda 96 milyon metrik ton üretildi olurdu yoluyla gemi önerdi. Hatta terminalde yanmamış kömür yerel sucul ekosistemin, Lummi milleti için önemli bir ekonomik, kültürel ve manevi kaynak dökülme riski teşkil olurdu. Şubat 2014 yılında başlamış bir çevresel etki analizi, yavaş hareket ve onun sonucu belirsiz olmuştu.

Nasıl Lummi Geçidi Pacific durdurmak mı? Onların balık haklarını korumak için Mühendisleri ABD Ordu’yu sorulduğunda Nokta Elliott the1855 Antlaşması yazılı olarak onlar “olağan ve alışık zeminler ve istasyonları,” Ocak 2015 yılında cesur ve sıradışı bir duruş sergiledi. Antlaşmalar federal yasa ve tutarsız eyalet yasaları preempt potansiyeli kuvvetle güçlü yasal araçlardır. Eğer başarılı olursa, bunlar kesin, emsal belirleme zafer kazanacaktı. Bir başarısızlık antlaşma korumaları zayıflaması için kapıyı açacak.

projeye giderek iyi organize ve görünür kamu muhalefetin 16 ay sonra, Kolordu kabile doğru olduğuna karar verdi: Kömür limanı kabile balıkçılık uygulamaları engelleyebilir. Kolordu iskele inşa etmek SSA Marine başvuruyu reddetti.

zafer desteğin artırılması ve kendi enerji geliştirme savaşlarda karmakarışık diğer kabilelerin kararlılığını destekleyici, bölge genelinde yankılandı.

“Bugün kabileler için değil Salish Denizi’nde herkes için değil sadece bir zaferdi. Ben bir kirlilik dayalı ekonominin 100 yıllık bir eğilimin tersine umut, bir defada bir zafer, “Brian Cladoosby, Swinomish Hint Tribal Topluluk ve Amerikan Kızılderilileri Ulusal Kongresi Başkanı Başkanı Seattle Times söyledi.
“Corps ‘kararı Yakama Nation ve diğer tüm antlaşma kabileler için bir zaferdir,” Jode Goudy, Konfedere Aşiretleri ve Yakama Nation Gruplar başkanı, bir yazılı açıklamada. “Kavga, ancak bitmedi. Kömür hareketinin tehdit olmaya devam etmektedir ve Yakama Nation bu tehditlere riayet olmaz. ”

Tabii ki, Yakama Vancouver Columbia Nehri kıyısında için önerilen büyük Tesoro-Savage yağ-by-ray terminali protesto etmek Konfedere Umatilla Indian Reservation Aşiretleri ve diğerleri ile katıldı. Lummi aksine, Umatilla ve Yakama çevresel inceleme süreci kendi antlaşma haklarını korumak için açık bir eylemde bulunmadan önce dışarı oynamaya izin hazırız.

2014 yılında, hem kabileler Tesoro-Savage projesi için çevresel etki beyanı (EIS) antlaşma haklarına etkileri dikkate istedi. Lummi mücadele gösterildiği gibi Ancak, antlaşma hakları herhangi bir büyük çevre Değerlendirme odak noktası olmaya devam etmektedir ve tüm potansiyel çevresel sorunlar ve bunları işlemek için yollar incelenmesi amaçlanmıştır EIS, ayrı düşünülebilir.

Yine, Yakama yetkilileri açıkça toprak ve antlaşma haklarına etkileri hafifletilebilir olabilir fikrini reddetti. “Açık olmak gerekirse,” Yakama Nation Kabile Konseyi Harry Smiskin Başkanı Kolordu bir 2014 yorum yazdı, “Yakama Nation müzakere ne de küçülmesi ya da imha sonuçlanan herhangi bir ihlali veya eylemler için hafifletme sözde kabul etmeyeceğini onun haklarını antlaşma saklıdır. ”

Cladoosby, Swinomish başkanı, medya GPT hakkında bu yılın başlarında yaptığı açıklamada aynı notu vurdu: “Hiçbir hafifletme yoktur. Biz onlar bizim backyards içine tanıtmak istiyoruz bu çok yıkıcı zehir önce bir stand yapmak zorunda. Biz hayır diyoruz. ”

Başka bir taktik olarak, Swinomish Hint Tribal Toplum kabilesi ve değişikliklerden haberdar olmak kabile 25 otomobil her Swinomish rezervasyon geçti ve gerekli trenler uzunluğu sınırlı demiryolu arasında bir sözleşme ihlal ettiği gerekçesiyle geçen yıl Nisan ayında bnsf Demiryolları dava kargo. Swinomish BNSF Anacortes Shell ve Tesoro rafinerilere 100 otomobil veya daha fazla trenlerde ham petrol teslim edildi medyadan öğrendim.

bir federal yargıç Yüzey Ulaşım Yönetim Kurulu önce konuyu getirmek için bir bnsf hareket yalanladı zaman kabile dava erken bir karar aldı. dava düzgün federal mahkemede duyulur, kabile, bir Eylül 2015 açıklamada, “STB kabile haklar üzerinde yetkisi yoktur.”

Bu Lummi durumda Corps ‘kararında temel fazlalaştı. Lummi Milleti Oymak’ın balıkçılık gerekçesiyle 487 gemi daha getirecek kömür limanı sonucuna bir gemi trafik çalışmada Kolordu kendi isteği yapmak için istenir iken, Kolordu için Lummi balıkçılık topraklarından yoğun gemi trafik şeritleri itimat etmedi kararını. Bunun yerine, sadece dok sitesinde kendisi-yaklaşık toplam 122 dönümlük oluşacak balıkçılık bozulmasına anılacaktır.

Yakama ve Umatilla için endişe ana alan uzakta önerilen Vancouver yağı terminalden iken site ana balıkçılık gerekçesiyle Bonneville Barajı ve McNary Barajı-Quinault Hint Milleti balıklar arasında Columbia Nehri’nin 150 mil Grays Harbor dışında, nerede gemilerin Westway genişleme dock olur kayda değer başarı balıkçılık vardır.

O balıkçı nokta kesintiye olacaktır. Westway için tamamlanan taslak ÇBS aşiret balıkçılar yerde gemilerin veya balık sayısının artmasına etrafında iki çalışma gerekir anlatılmaktadır. Ama burada önemli bir yasal nokta: Lummi Milletin durumunda, Corps ‘Albay Buck sadece sürece kabile yakalamak kotasını vurabilecek olarak, anlaşma haklarının yeterli koruma değildi, balık başka bir yere gidiş bulundu.
Irklar fosil yakıt projeleri, tek başına ve vakum içinde karşı karşıya değildir. Onlar kaynakların paylaşımı ve Pacific Northwest için önerilen birçok fosil yakıt projelerine karşı, Washington’da bir araya kulis yapıyorlardı. “Bu bir emsal ayarlar nedeniyle Lummis Çalışma ve Mühendisler Kolordu ile geçtiniz gördükten, kesinlikle yardımcı oldu,” Johnston, Quinault Hint Milleti Başkan Yardımcısı.

Lummi aksine, Quinault yaklaşım devlet yerine federal düzeyde mücadele odak olmuştur. Hatta farklı bir yaklaşımla, Quinault kabile Lummi kararını inanıyor “minderleri ve biz konumunu güçlendirdi,” Johnston dedi.

Antlaşma haklarının Lummi Nation iddiası diğer kabileler fosil yakıt projeleri durdurmak için kullanabileceğiniz bir sihirli mermi olabilir mi?

“Sorusuna doğrudan cevap var, dışında-belki” Robert Anderson, Hukuk Washington School Üniversitesi Kızılderili Hukuk Merkezi’nin müdürü söyledi. “Cherry Point karar Lummi balıkçılık artan gemi trafiği ile (terminal) ile doğrudan müdahalenin kanıtlara dayanıyordu. az, daha zor her durumda olacak Böyle bir girişim ve çevre zarar arasındaki bağlantıyı doğrudan. ”

Lummi için balıkçılık uzun, yıpratıcı EIS sürecini kaçınmak ve yaşam tarzlarını kurtarmak için elinden geleni çekme kararı kendi kimliklerini böyle bir parçasıdır. Quinault, Umatilla ve Yakama sonuna kadar Tesoro-Savage ve Westway için çevresel değerlendirmeleri görmek için istekli görünüyor.

Bu yaklaşım daha muhafazakar görünüyorsa, Lummi strateji riskli unutmayın. Karar federal mahkemede temyiz olsaydı, bir yere satır aşağı bir yargıç Kolordu ‘böyle yaparak, iktidar ve ters olabilir, antlaşmanın bazı Lummi Ulus ve diğer kabileler yaşamlarını sürdürebilmek için itimat korumaları çözmek.

“Ben kesinlikle bunu bir üst mahkemeye giderse sonuç ne olurdu bilmiyorum çünkü tüm aşiret liderliğinden endişe olması gerektiğini düşünüyorum,” Kolordu kararını yayınladı birkaç gün önce Lummi konsey üyesi Yeremya “Jay” Julius yansıyan .

Ama diyelim ki, bir kararla antlaşma hakları için bile bir aksilik, bir muhafazakar ABD Yüksek Mahkemesi Lummi Milleti için zor olmaz, Darrell Hillaire, eski kabile başkanı söyledi. “Bu bir sorun inancı söndürmek için gidiyor olduğunu düşünüyorum? Hayır, bizi güçlendirmek için gidiyor. ”

diğer kabile üyeleri, bu yazı için röportaj gibi, Hillaire ileriye ve geriye dönüp baktığımda hem zaman, uzun bir görünüm alır. O beyaz yerleşimciler onlar alkol ve çiçek girmesinden sonra Lummi üyelerini ortadan kaldırmak, ya da kendi dilini öğrenmek olamazdı yatılı okullara Lummi çocukları gönderdikten sonra asimile zorlamak düşündüm dikkat çekti. Hillaire Lummi onlar ölüm olduğuna inanıyoruz dedi.

Lummi Milleti üyeleri uzun mücadele yoluyla almak yardımcı terminale, onun karşı kayda değer bir birlik gösterdi. Aynı şekilde, diğer kabileler bölgedeki fosil yakıt projelerine karşı birleşirler. son oyun gibi Yakama ve Swinomish olarak kabileler için ne olursa olsun, gelgit kendi lehine çeviriyor bir duygusu var. Hillaire kabileler için güçlendirici olarak mevcut kez görür.
“Ne var şimdi bir ortaya çıkmasıdır” dedi. “Lummi, ancak ilk Milletler insanlar-kendi kültür ve sosyal yapıların bir sürü onların hükümetin kendisi vardır … hepsi gelişmekte olan konum değil sadece. Ben onlar kutsal sorumluluğun devamı olarak görüyorum. ”

Ralph Schwartz-kuzey orta ve kuzeybatı Washington gazetelerde 13 yıl çalıştı. O O artık çevre danışmanı ve serbest yazar olarak çalışıyor ve Bellingham yaşayan Kasım 2015 yılında sol Bellingham Herald, Gateway Pasifik Terminali önerisini kaplı.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir