OIPA ÇİNİ – OKULLARDA KAYIŞ KÖPEKLERİNE KALKANLAR, HAYVANLARA BAKIM İÇİN BÜTÜN YENİ YOLCULUK

Hong Kong’da Bay Simon Kwok’un liderliğindeki yeni doğan delegasyon OIPA Çin, okullardaki hayvan barınaklarının bakımını üstlenmeyi amaçlayan yenilikçi bir projeyle ülkedeki straydog konusuyla mücadele etmeye çalışıyor.cina

CinaBu proje, kaliteli köpek barınaklarının geliştirilmesi ve okullarda benimsenmesiyle uluslararası sorunlara çözüm üretmeyi amaçlıyor. Güvenlik ve bakım sağladığı için okullar sokaklar için barınak olarak en iyi yer olurdu. Bu süreçte, öğrenciler hayvanları nasıl bakım ve onlara saygı duyacaklarını öğrenebilirler. Okul kültürü olarak gelişecektir. Her yıl uluslararası kaçak büyükelçiler seçilecek. Yeni nesil hayvan refahı liderleri, farklı ülkelerdeki toplulukta yaşayanların ihtiyaçlarının farkındalığını artırmaya yardımcı olacaktır.

OIPA, bu projeyi Çin ve Kore, Vietnam ve Endonezya’nın yanı sıra köpek eti tüketimi konusunda ciddi sorunlar içeren diğer Asya ülkelerinde de başlatacak. Umarız proje dünyanın dört bir yanına yayılabilir.

Cina_8A benzer sığınma evleri Aralık 2015’te Tianjin Normal Üniversitesi’nde Çin’de yaratıldı. Küçük barınak üniversitenin bahçesinde inşa edildi ve üniversite öğrencilerin olaylarını ısıran saçmalıklarla karşılaştığından proje başladı. Güvenlik departmanının başkanı, serserileri öldürmek için sadece iyi bir fikir değildi, o yüzden barınağı kurmaya başladı. Üniversitede daha iyi bir kültür inşa edebileceğini düşünüyordu.
Şimdiye kadar, 50’den fazla köpek ağırladı ve çoğu öğrenciler tarafından kabul edildi.
Giderek daha fazla öğrenci barınağı temizlemek, köpekleri yıkamak ve köpekler için yiyecek getirmek için korumalara yardım edecek. Erkek ve dişi köpekler ayrılır. Başıboş bir organizasyon aşılar, spay ve nötr sağlar. Öğrencilerin köpeklerini yurtta tutmak için evlat edinmesine izin verilmez, yalnızca evlerinde.

* Tianjin Normal Üniversitesi Sığınma Evi resimleri

Cina_7

OIPA, bu projeyi başlatmak ve geniş hayvan saygısı ve uygun köpek idaresi kültürü geliştirmek için bir eğitim yerinden okullar olarak başlamak istiyor. Projede yerel Çinli nüfus nişanlanacak ve hayvanların kabul edilmesi daha iyi bir şansı olacak. Ayrıca, proje genç vatandaşları (öğrencileri) kapsıyor; bu da gelecek nesillerin başıboş meseleye karşı çok daha duyarlı olabileceği ve köpek idaresi hakkında daha iyi bilgiye sahip olabileceği anlamına geliyor.

Yıllarca süren kampanya ve dilekçelerden sonra Çin’de köpeklerin durumu pek değişmedi. Bu nedenle, yerel düzeyde hareket etmenin ve Çin nüfusunun katılımının uzun vadede iyi sonuçlara ulaşılması için gerekli olduğuna inanıyoruz.

Projeyle ilgilenen ilk il Guangdong olacak ve burada OIPA ilk barınakların inşasına başlayacak.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir