Okuma dolayı gözaltına: Terörle Mücadele Polisi UK Havaalanı Soru Müslüman Kadın

Okuma dolayı gözaltına: Terörle Mücadele Polisi UK Havaalanı Soru Müslüman Kadın Üzeri de Defteri (Video) Ödülü-Kazanan
Faizah Shaheen travmatik olaydan sonra polis ve Thomson Airways karşı şikayette izlemektedir.

1220

25 Temmuz günü, Güney Yorkshire Polis Finningley, İngiltere Doncaster Havalimanı’nda Müslüman sağlık görevlisi Faizah Şahin (27) durdurdu. Şahin daha sonra gözaltına alınan ve gözyaşları içinde onu terk UK terör yasaları altında sorgulandı.

Ne o yükseltilmiş şüphe yapıyordu? Okuma.

Shaheen onun balayı uçuş bindik gibi bir Thomson Airways kabin ekibi üyesi Suriyeli kültür kitabı Leeds ikamet benekli – ve yetkililere ihbar.

“Suriye Konuşuyor: Frontline Sanat ve Kültür” daha yeni mevzuata göre, 2013 yılında bir İngiliz PEN ödülü Ama antoloji Shaheen şüphesi yol açmak için yeterliydi ile yakalandığını.

“Ben tamamen masum – bir suçlu gibi hissetmek yapıldı,” Shaheen Bağımsız verdiği demeçte, “Ben bir kitap okuma kişi beni böyle şüpheli neden olabilir nasıl anlayamadı.. Ben bunu doğru ya da kabul edilebilir olduğunu düşünmüyordu polis söyledi. ”

Sorgusu sırasında, polis o bir yaşam için ne yaptığını Şahin sordu.

“Ben Ulusal Sağlık Servisi için bir çocuk ve ergen ruh sağlığı hizmetleri uygulayıcısı olarak çalışmaya onlara,” dedi. “İronik olarak, benim işim rolünün bir parçası anti-radikalleşme üzerinde çalışıyor ve ruh sağlığı sorunları olan savunmasız gençler radikalleşmiş olma riski olup olmadığını değerlendirmektedir. Polise. Ben radikalleşme mücadele etmeye çalışıyor parçası aslında olduğumu söyledi ve kalıplaşmış kırma. ”

ilk elden şimdi yaşanan mağduriyeti olan Shaheen olayla ilgili polis ve Thomson Airways karşı resmi bir şikayet ile takip edilecektir.

One Reply to “Okuma dolayı gözaltına: Terörle Mücadele Polisi UK Havaalanı Soru Müslüman Kadın”

merve

16 Ağustos 2016 at 7:38 pm

güzel makale

Reply

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir