Onlar çok ırklı konum Say siyah İnsanlar Daha Cazip olduğu düşünülürse

KÜLTÜR
Onlar çok ırklı konum Say siyah İnsanlar Daha Cazip olduğu düşünülürse
Anti-siyah ırkçılık sonuçları derine çok daha fazla bulunmaktadır.

interview (1)

Anti-siyah ırkçılık zor konuşmaları olur zaman, o yarışı belirterek ısrar bir kişi bir yapıdır her zaman var. Bu kesinlikle bu gerçek sadece herhangi bir bilim adamı henüz sormak ancak yarışın kavramını fabrikasyon, ırkçılık kesinlikle gerçek. Anti-siyah ırkçılık, Avrupa merkezli güzellik standartları hakim bir dünyada, ölüm cezası ceza siyah kadınların güzellik ranza pseudoscientific çalışmalarından her şeyi etkiler.

tersine döndü, yeni bir çalışma, bir kişinin daha az siyah olduğunu çok öneri bir Afrikalı-Amerikalı çekici olarak algılanması olasılığını artırarak, güzellik hakkında fikir değiştirebilir bulur. Robert L. Reece, doktora Duke Üniversitesi’nde sosyoloji aday, 3200 yılında yüz yüze görüşme yapıldı. onları sorguya olanların çeşitli ırklardan iken mülakat, tüm siyah. Bazı sorgular ırksal arka ilgili poz verdi. Görüşmeciler sonra konuşulan istediğiniz her kişinin çekiciliğini değerlendirmeleri istendi. Reece (onlar olsun veya olmasın) siyah katılımcılar ırklı olarak tespit ettiğimiz durumlarda, they did not siyah millet daha görünüşleri daha yüksek puan almışlardır bulundu.

“Egzotik olmak zorlayıcı bir fikir,” Reece Duke Araştırma Blog notları. “İnsanlar fark belirli bir tür çekici Yani. Aynı zamanda kısmen sadece ırkçılık-siyah insanlar daha az çekici olduğu fikri, bu yüzden kısmen değil siyah daha cazip hale olma var. ”

“Diyorsunuz zaman, örneğin ‘Ben sadece siyah değilim ben, aynı zamanda Amerikan Yerli değilim,’ dolu bir bilişsel öneri,” Reece ekledi. “Bu, tüm dinamiğini değiştirir.”

Bu bir rolü vardır ve aynı zamanda ırkçılık inanılmaz zarar dalı olduğunu colorism, sadece bir meselesi değildi. (Çalışmalar sonucunda, beyaz insanlar koyu tenli yaşıtlarına göre daha zeki yetkin ve hireable olarak açık tenli siyahlar ve Latinler oranı.) Reece görüşülen bir çok ırklı bir arka plan belirtilen eğer ne olursa olsun cilt tonu, soru soran fazla olduğunu belirtiyor çekiciliği ölçeğinde yüksek onları oranı muhtemel.

O manifoldu çekici olarak görülüyor avantajlarını dikkate alındığında, önemlidir. Çalışmalar çekiciliği, iş olanakları artar maaş güçlendirir ve genellikle sadece hayatta başarı şansını artırır göstermektedir. Biz algılanan siyahlık bile isim-can fırsat kapılarını kapatmak olduğunu biliyoruz. Bu siyahlık salt bir fikir ancak biraz, o değiştirebilir seyreltilmiş. Anti-siyah ırkçılık o kökleşmiş olduğunu. çok ırkçılık mesajlaşma ne olursa olsun, bizim kökenden, hepimiz nasıl bir etkiye sahip görüşülen farklı kökenden kendilerini olduğu gerçeği göstermektedir.

“Yarış biz olduğunu düşünüyorum daha fazladır,” Reece diyor. “Fiziksel özellikleri ve soy ve sosyal sınıf daha var. Belirli bir ırk olduğunu düşüncesi insanların sizi görmek nasıl şekillendirir. “

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir