Sandwich Company Jimmy Johns İşçileri Yönelik Çirkin Bencillik Onun hak edilen ceza alır

Sandwich Company Jimmy Johns İşçileri Yönelik Çirkin Bencillik Onun hak edilen ceza alır
Jimmy John eski çalışanları için bir saçma kısıtlama vardı.

screen_shot_2016-08-03_at_11.49.15_am

Bu yılın Haziran ayında, Illinois merkezli sandviç zinciri Jimmy John New York Başsavcılık olarak tarif ettiği tartışmalı bir istihdam uygulamasını sona erdirmek için söz verdi “yasadışı.” Jimmy John şirket ayrıldıktan sonra iki yıl boyunca onlarla birlikte yarıştı işyerlerinde çalışmaya elde etmesini eski çalışanları yasak etmişti. Aynı zamanda sandviç gelirinin% 10 oluşturulan Jimmy John konumuna ait iki mil içinde çalışan çalışanların kalkan kısıtlı.

Rekabet etmeme anlaşmaları genellikle işverenler genellikle ticari sırlarını korumak isteyen meslekler araştırma ve teknoloji işleri ile ilişkilidir. Ancak, birçok düzenli düşük ücretli işlerde genişletilir aslında farkında değiller. olmayan bir yarışırlar ile kendi tecrübeleri hakkında yazma, Stephanie Russell-Kraft AlterNet bu konuda dikkat çekti:

“Geleneksel olmayan rekabet anlaşmalar aksine, kitlesel pazar rekabet etmeme sözleşmesi yepyeni aşırı sert ve müzakerelerde veya mahkeme olsun, geri mücadele edebilmek için en az muhtemel olan çalışanların hedef, gereksiz geniştir.

“Son birkaç yıldır, düşük gelirli çalışanlar için çirkin rekabet etmeme anlaşmaları örnekleri yavaş ama istikrarlı bir tempoda damlatılmaktadır var.”

New York 2014 yılı sonunda sigara Yarıştığı Jimmy John kullanımını araştırmaya başladı ve onun politikasını değiştirdi kısa bir süre önce, Illinois başsavcılık ofisi onun “son derece kısıtlayıcı” anlaşmalar için şirkete karşı dava açtı. şirket rekabet etmeme hükmü düştü sonrasında yayımlanan bildiride, New York Başsavcısı Eric T. Schneiderman söyledi:

düşük ücretli işçiler için “Non Rekabet anlaşmaları savunmasız işçiler için unconscionable.They sınır hareketliliği ve fırsattır ve dava edilme tehdidi ile kaldıkları onları kabadayı. Şirketler asgari ücret çalışanlar için bu anlaşmaları kullanarak durdurmak gerekir. “

Sadece birkaç devletler rekabet etmeme anlaşmaları yasaklayan, ancak birçok şimdi ticari sır hakkında meşru endişeleri kabul ve Jimmy John olanlar gibi uygulamaları durdurmak arasında bir denge sağlamak için çalışıyoruz. Bu kavgalar kolay olması beklenmemektedir. Massachusetts rekabet etmeme anlaşmaları kısıtlayan bir yasa tasarısı üzerinde başarısız sadece “çok küçük, ama temel farklar.” Massachusetts Eyalet Senatörü Dan Kurt, müzakerecilerin biri olan WBUR şunları söyledi:

“Ben onlar ahlaksız olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce, ben çalışanları veya işçi açık pazarda emeklerini satmak mümkün olması gerektiğini düşünüyorum, ve bunun için ne olsun kısıtlamalar olmamalıdır.”

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir