Sizin Bekaret Lose zaman senin DNA karar mı

Sizin Bekaret Lose zaman senin DNA karar mı?
Genetik ve tüm yol gidiyor bağlantılı olabilir.

firsttime

Kim bizim bekaret kaybetmek nasıl ve ne zaman biz hiç yapacağız en önemli yaşam kararlardan biri olduğunu düşünerek için hatalı olabilir? Amerikan Pastası toThe 40-Year-Old Virgin Amerikan filmleri, tüm V Kartları ticareti hakkında ise; etkileyici yüksek sesle “Sessiz Çoğunluk” saflık yüzük, yoksunluk sadece cinsellik eğitimi iter ve sürtük-utandırma bir sanat formu haline yaptı. Cinsel gelişim pek çok yönden, kültürel sıcak patates vardır. biz aslında kararda sahip ne kadar ajans sorusu doğru olanı yapmak için bütün bu basınç kaybetti. Yeni bir Cambridge Üniversitesi araştırma bizim DNA doğayı ve yetişme tarzı, hem anlam, cinsel olarak aktif olduğunda bir daha önceden fark edilmemiş anahtar bir rolü var tutabilir göstermektedir.

Araştırmacılar ilk döneminde, eğitim düzeyi ve diğer faktörler-toplanan kişisel görüşmeler yoluyla kan, tükürük ve idrar örnekleri ve ayrıntılı hayatı ve biyolojik bilgi çağında da dahil olmak üzere Birleşik Krallık Biobank saklanan sağlık kayıtları, daha fazla 120.000 kişinin verileri incelendi. Bilim adamları DNA’nın 38 bölümleri ergenlikte deneklerin yaşı çalışmaya bağlı olduğunu tespit, onlar kaç yaşında onların bekaret, sahip oldukları çocuk sayısı kaybetti ve ilgili kişiliğinin bir dizi bağlıyor zaman. Bu bulguların yedeklemek için, onlar daha fazla 240.000 erkek ve kadınların İzlanda ve 20.000 Amerikalı kadın verileri kullanarak çalışması, bu kez tekrarladı.

“Bu açık genler önemli bir faktör var,” çalışma kurşun John Perry CNN söyledi. “İnsanlar her seçim odaklı olduğunu düşünüyorum.”

sonuçlar tamamen, toplumsal ve kültürel normlar, aile yapısı ve destek, arkadaş ve akran baskısı, dini inançlar ve diğer etkilere de dahil olmak üzere çevresel faktörlerin etkisinde hakkında sık tutulan fikirleri görevden yoktur. Ama Perry bir kişinin cinsel olarak aktif hale gelir ve onların üreme davranışları, bu değişkenlere atfedilebilecek kabaca yüzde 75 iken, genler yüzde 25 ya da dörtte biri-için bu sonuçlar katkıda bulunduğunu söylüyor.

Örneğin, araştırmacılar beyin aktivitesi ve risk alma davranışları ile ilgili gen CADM2 bir varyantı belirlendi. Çalışma risk almaya daha yüksek bir eğilimi, cinsel aktivite erken yaşamda ile ilişkili olduğunu buldu ve kadınlarda, gebeliğin ilk kez yanı sıra bir artış olasılığı daha genç yaş çocuklar çok sayıda var. suratsızlık tersidir, çünkü biraz tersine, gen MSRA bir varyant genetik varyant olasılığı olduğunu sahip olanlar, belki de daha sonraki yaşamında kendi bekaret kaybetmiş “. irritabl mizaç” Araştırmacılar etiketli ne bağlı (ve bu bilim dışı bir tahmin olduğunu) oldu şehvet evi.

Bu bulgular bir kişinin kendi yaşam nasıl, yüzde 100 doğrulukla tahmin edebilirsiniz büyülü kristal top içine genleri açmazlar olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu parçaların-çalışma bulguları genlerin pasta-etkileyen kararların tahmini çeyrek önermek hangi toplamı var. Ama her şeyin olduğu gibi, bu parçaları birbirine yolu bile tüm diğer şeyler eşit olmak, kişiden kişiye büyük ölçüde değişebilir. “İnsanlar bir gen bir risk neden olacaktır düşünüyorum, ama öyle değil,” Perry CNN söyledi. “Bu sadece yüksek risk altında koyar.”

Çalışma bazı genetik yatkınlıklar belli sonuçlara yol diğer davranışlara yol açabilir neden bazı göstergeler sağlamaz. Örneğin, genetik yatkınlığı eğer o adlandırdığı şekliyle, daha yaygın-birtanemsin da arkadaşlarınızla daha erken olgun çıkarlarını geliştirmek için daha olası hale geliyor “, erken ergenlik” Meslektaşlarınızın-ve daha ergenlik erken başlatın. Daha önce başlangıçlı ergenlik satır aşağı kötü eğitim çıktıları ile ilişkilidir erken cinsel aktivite ile ilişkilidir. (The Guardian erken ergenlik “genellikle bir sonucu, çocukluk obezite, yetersiz beslenme getirdiği ve.” Olduğunu belirtiyor) “cinsel önde eş olgunlaşması ediyorsanız,” Perry önerir, “Eğer harcama olacaksın daha fazla zaman çalışma daha kız ya da erkek peşinde, ve öncelikleri değiştirmek ve davranışları değişir. ”

“Erken ergenlik zamanlaması 30 ila 40 yıl sonra hastalıklar üzerinde olumsuz etkileri var gibi görünüyor,” Ken Ong, çalışmanın yazarlarından, canlılığı söyledi. “Ilk cinsel ilişki Ergenlik zamanlama ve yaş, diyabet, kalp hastalığı ve kanser, özellikle üreme hormon kanserlerinin bir dizi olumsuz gibi görünüyor.”

Guardian çalışmanın bulgusu yardımcı olacağını Perry’nin umut notları “Küçük çocuklarda ergenliğe geciktirmek için gelecek önleyici çalışmalar hakkında bize [ing] bilgilendirmek.”

kimin sonuçlar başlangıçta manşetlere kapmak her çalışmada olduğu gibi, aşağı durmak ve birlikte gelmek için daha fazla bilgi almak için beklemek için nedenler vardır. konu örnek sayısal büyük olabilir iken başlayanlar için, araştırma Avrupa kökenli beyaz ırkta odaklanmıştır.

“Başka bir kültüre bakmak ilginç olabilir,” Peng Jin, Emory Üniversitesi Tıp Okulu’nda insan genetik profesörü, canlılığı söyledi. daha fazla araştırma herhangi bir ses kesin tespitler yapmak için yapılması gereken olması, da var. “Sadece dernek var. Ama kalıntıların tespit edilmesi düşünüyorum üreme başlamasını belirleyen genetik faktörler olup olmadığını.”

Verve de bu olduğunu çıkışı anlattı Mary Hediger, Ulusal Sağlık Enstitüleri de eskiden bir araştırmacı, konuştu “biyolojik determinizm tür bana biraz rahatsız ediyor.”

Bu önceki çalışmaların bulguları gibi çatlak bebekler ve daha fazlası olarak mitolojik fikirler etrafında yanlış sosyal panik ilham düşünüyor, geçerli bir endişe. Biz keşifler ilgi çekmek değil, onları daha takipte olmadan bizim düşünce tüketmek izin vermelisiniz. Özellikle bu çalışmalar biz-kim her birimiz-kim olduğunuz hakkında yanlış kanıtlamak olabilir zaman.

“Bu tür izlenimi-ve bu genetik çalışmaların bir sürü verir tür sizin çevrenin bir ürünü olduğundan daha size daha fazla biyoloji konum o-do,” Hediger dedi. “Sizin dooms, senin biyoloji mahkum demektir izlenimini vermek istemiyorum.”

2 Replies to “Sizin Bekaret Lose zaman senin DNA karar mı”

aslı

26 Ağustos 2016 at 10:23 pm

gayet güzel olmuş yazı

Reply

    Yusuf

    18 Mayıs 2017 at 6:17 pm

    Numeranı versene

    Reply

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir