Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Tansiyona-İyi-Gelen-Yiyecekler-336x189

Kan basıncına tansiyon adı verilir. Tansiyon yaşa, büyümeye ve tansiyon ölçütleri o anki duruma, ruh haline, psikolojiye göre farklılık göstermektedir. Ondan dolayı da gün içerisinde ani tansiyon değişiklikleri hayatımızı olumsuz derecede etkilemektedir. Sizlerde elinizin altında kolayca bulunan yiyeceklerle tansiyonunuzu iyi gelebilecek yiyecekleri tüketerek hem gün içerisinde içiniz rahat olur hem de sağlığınızı da korumuş olursunuz.
SARIMSAK: Doğal bir antibiyotik olan sarımsak yüksek kolesterolün neden olan tansiyonun yükselmesine önleyerek hem de kalp damar sağlığımızı oldukça korumaktadır.
BİBERİYE: Tanenler sayesinde kalp ve damar hastalıklarına bağlı tansiyon değişikliğini dengeleyerek sizleri tansiyon konusunda rahatlatacaktır.
TARÇIN: Demir ve kalsiyum bakımından zengin olan tarçın bu vitamin ve mineraller sayesinde kan şekerimizi dengeleyerek yüksek tansiyonumuzu düşürmeye yardımcı olmaktadır.
İNCİR: Tansiyonun dostu olarak bilinen incir, düşük tansiyonuzu yükselterek aynı zamanda da yüksek tansiyonu düşürmeye de yardımcı olur.
GREYFURT: Yüksek tansiyona son derece iyi gelmektedir.
LİMON: İyi bir tansiyon düşürücüdür.
ÇİLEK: Çilekte yüksek oranda C vitamini olduğundan yüksek tansiyona ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.
ISPANAK: Kalp hastalarına, yüksek tansiyonu olan kişilere son derece iyi gelmektedir.
KEREVİZ: Yüksek tansiyona iyi gelerek bunun yanında da şekere, romatizmaya, unutkanlığa ve sinir yorgunluğunu gidermede yardımcı olmaktadır.
MEYAN KÖKÜ: Yüksek tansiyonu anında düşürmektedir.
ALIÇ: Yüksek tansiyonu düşürmekle birlikte, asabi çarpıntıları gidermeye, sinir bozukluklarını geçirmeye, uykusuzluğu gidermeye ve kalbi kuvvetlendirme gibi birçok rahatsızlığa tam da bir ilaçtır.
KURUYEMİŞ: Badem, fındık, ceviz ve fıstık gibi yiyecekler sayesinde yağ kaynağı olup tansiyonun düzeyde kalmasını sağlamaktadır.
KEKİK: Yüksek tansiyonu yaşayan kişilerde tüketimi ile birlikte tansiyonu düşürülmeye yardımcı olmaktadır.
KAKAO: Tam bir tansiyon ilacı olan kakao içerisinde bulunan flavoid maddesi sayesinde tansiyonunuzu düzenleyerek ani çıkmasının önüne geçmektedir.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir