Türkiye darbe teklifi: Erdoğan ABD’li general ‘komplocuların tarafını alarak’ diyor

Türkiye darbe teklifi: Erdoğan ABD’li general ‘komplocuların tarafını alarak’ diyor

resim başlığı

Türkiye darbe teklifi

Bir basın toplantısında bu ay Gen Votel yanında ABD Savunma Bakanı Aston Carter (L)
Türkiye cumhurbaşkanı “komplocuların tarafta” olmanın suçlayarak, başarısız darbenin ardından üst düzey ABD’li general Joseph Votel tarafından açıklamalar püskürdü gelmiştir.

Gen Votel, ABD Merkez Komutanlığı başkanı Türk-Amerikan askeri işbirliğini zarar verebilir bazı askeri liderleri jailing söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gen Votel demokrasiyi güvence Türkiye’yi teşekkür gerektiğini söyledi.

içişleri bakanı Cuma günü 18.000 kişi şimdiye kadar gözaltına alındığını söyledi.

‘Yerini bil!’
Gen Votel Perşembe günü söylemişti: “Biz kesinlikle Türk liderlerinin bir sürü ilişkileri vardı – özellikle askeri liderleri biz devam ettikçe etkisi bu ilişkileri ne olduğu hakkında endişe duyuyorum.”.

Başkan Erdoğan Cuma günü şunları söyledi: “O kararı sen yapmak size kalmış değil Sen darbecilerin yanında yer alarak yerine darbe girişimini yenerek bu devleti teşekkür ediyorlar yerinizi bilin.?!.”

Resim telif hakkı EPA
resim başlığı
Başkan Erdoğan Ankara’da polis özel kuvvetler HQ güvenlik personelinin karşılar
Diye ekledi: “Onlar [eleştirmenler] ‘Biz [Türkiye’nin] geleceği için endişe’ derler Ama ne bu beyler endişe edilmektedir sayıları olsun gözaltına alınan ve suçlu varsa, bunlar artacak artacak tutuklandı.?.”

Erdoğan ayrıca şunları söyledi: “Benim halkım bu düzeni arkasında … bunun arkasında üstün zeka kim olduğunu, ve kendinizi ifşa olan bu ifadelerle, uzakta kendinizi veriyoruz kim olduğunu biliyoruz.”

Başkan Erdoğan’ın açıklamaların ardından Cuma günü yanıtlarken, Gen Votel o darbede dahil olduğunu herhangi bir rapor “talihsiz ve tamamen yanlış” olduğunu söyledi.

O Türkiye’nin yıllardır bir “olağanüstü ve hayati bir ortak” olmuştu ve o kendine özgü İslam Devleti mücadelede onların ortaklık için bakıyordu sözlerine ekledi.

ABD ulusal istihbarat direktörü James Clapper, ayrıca, Türkiye’nin darbe mücadelede Türk-Amerikan askeri işbirliğini IS kesintiye olduğunu Perşembe günü söylemişti.

Türkiye 1700 askeri askerlerin onursuz deşarjı da dahil olmak üzere, Perşembe akşamı askeri bir değişikliği açıkladı. general ve amiralin yaklaşık% 40 darbesinden beri taburcu edilmiştir.

Türkiye devlet kurumlarından ABD merkezli din adamı Fethullah Gülen’in potansiyel destekçileri kaldırıyor.

Bu darbe girişiminin arkasında olmakla suçluyor, bir şey diye reddediyor.

Çalışma bakanlığından personelinin 1,300 soruşturma daha uzun bir süre 66.000 kamu işçileri, görevlerinden ve iptal 50.000 pasaport ile ilişiği edilmiştir. Devlet ayrıca 142 medya kuruluşlarını kapatmaya ve birkaç gazetecileri gözaltına aldı.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir